20 Ocak 2011 Perşembe

TARİHİ VE KADİM “DEMOKRAT PARTİ”
OLMAK YA DA OLMAMAK
Mustafa Nevruz SINACI
Niyet hayr olmadıkça, akıbet hayr olmaz.
Pinokyo misal mukallidin (taklit'in-sahtesinin) hakiki manâ ile ruhlanması çok zordur. Ama imkân da yok değildir!. Taklitte (yapay, sahte ve sanal oluşumda) ihlâs, samimiyet, nedamet ve sadakat hasıl olur ve vücutta  beka bulursa neden olmasın?. Nadiren ve mucize kabilinden bile olsa, azim ve irade eden ve şartları yerine getirenler bu iblâğ (değişim ve dönüşüm; asıl’a rücu) elbette mümkündür. 
SİYASİ SECERE (SOY KÜTÜĞÜ) VE SERENCAM
            AP, 27 Mayıs bataklığının kirli çamuru üstüne, tarihi ve kadim DEMOKRAT PARTİ’nin; Millet iradesi, takdir-teveccüh, samimi sahiplik, minnet-şükran ve muhabbetinden mürekkep nezih hamuru ile inşa edilmiş olup; Yıllarca sağ kesimin oyları ile iktidara gelen fakat son dönemlerde solcudan daha solcu olan sağ gösterip sol vuran Demirel tarafından 1970’de parçalanmıştır. 
Şöyle ki: Finansman kanunlarına karşı, halkı ve hak’ı fazilet ve feragatle savunarak hukuk mücadelesi veren, DP orijinli Millet Vekillerini 72’ler harekâtı sonucu tasfiye etmiş; Bunlardan 41 gerçek demokrat’ı AP'den atarak 18.12.1970’de Demokratik Parti’nin kurulmasına neden olmuştur. 1974’den itibaren de; Şehid Başvekil Adnan MENDERES'in Aydın Menderes, Yüksel Menderes ve Mutlu Menderes olmak üzere üç oğlunun kurucuları arasında yer aldığı ve birinin Aydın İl Başkanı, diğerlerininse Genel Başkan Yardımcısı oldukları "DEMOKRATİK PARTİ" yi çivilerini söke, söke bitirmiş; 
Bu aziz dava, 46 ruh ve misyonu'nu kullanarak altı kere gitmiş 7 kere gelmiş ve...
            Sonunda “çoban sülü” bitmiştir!...    
            ŞİMDİ YAPILMASI GEREKEN
            1. Demokrat Parti Tüzüğü’nün 1. maddesi aynen şöyle olmak zorundadır:
“Tüzük Madde, 1- Kuruluş: Demokrat Parti,  07 Ocak 1946 Tarihinde Celal Bayar, Ali Adnan Menderes, Prof. Dr. Fuat KÖPRÜLÜ ve Refik KORALTAN tarafından kurulmuştur. Siyasi mücadelesinin esası: "YETER, SÖZ MİLLETİNDİR." söylemi olup; özünde, halkın bağrından fışkırmış, millete ve demokrasiye dayalı bir halk hareketidir. Demokrat parti, siyaseti, insan için ve insanın maddi/manevi kalkınma ve gelişmesini en güzel ve en ileri şekilde gerçekleştirmek için yapar.
Amacı: Cumhuriyetin temel ilke, inkılâp ve değerleri çerçevesinde gerçek demokrasi’ yi hayata geçirecek, hiç bir ayrım gözetmeden insanların hepsini her türlü sosyal ve ekonomik zulüm ve baskıdan arınmış bir özgürlük, hukuk ve adalet ortamına kavuşturmak ve böylece insanı gerçek başarı, zenginlik ve mutluluğa ulaştıracak ortam ve şartları oluşturmaktır.
Demokrat Parti’nin varlık sebebi ve kuruluş gayesi programında yazılı hedef, ilke ve hizmetleri gerçekleştirerek; Türkiye' yi Dünyanın en ileri demokrasileri arasındaki seçkin yerine ulaştırmaktır. Genel Merkezi Ankara’da olup kısa adı ve özel işareti “DP”dir.
Amblemi “Yeter! Söz Milletindir” ifadesi ile 1946 rakamını kısmen veya tamamen içeren, sağ elin başparmağı’nın bitişik iç görüntüsüdür.”
2. Kongrede yapılacak Tüzük değişikliği ile parti; Tarihi yapı, doğal doku ve örgüsüne kavuşturulmalı;, Büyük kongre, tek dereceli olarak genel başkan’dan sonra; 100 asil (ve yeteri keder yedek’ten ibaret) “Parti Divanı” ile “Yüksek Haysiyet Divanı”nı seçmeli; GİK, Parti Divanı’ndan, Başkanlık Divanı da GİK içinden “en demokratik biçimde” teşkil edilmelidir.
3. Bu kongrede, tarihi, klasik ve kadim DP’yi ruhlandıracak; 12 Haziran 2011 Genel Millet Vekili seçimlerinde; Zulüm, istibdat, haksızlık-yolsuzluk, pahalılık ve tasalluta “Yeter, Söz Milletindir..” diyerek, “millet iradesini devlet idaresine taşıyacak” hak sahibi kadroların yönetime taşınması elzemdir.
ÖRNEĞİN: Prof. Dr. Orhan MORGİL, Rasim CİNİSLİ, Hasan KORKMAZCAN, Yalçın KOÇAK, Muzaffer YILMAZ ve Mustafa Nevruz SINACI gibi kadim dava-misyon ve ülkemizin ileri gelen kanaat önderleri başta olmak üzere; AP, Demokratik Parti, DYP,  Büyük Değişim Partisi, Yeni Parti ve Anavatan Partisi’nin;, “Namuslu-dürüst, şaibesiz, hak, adalet ve hukuka sahip-saygılı ve Demokrat Parti sevdalısı” maruf isimlerine Parti Divanı ve GİK’de mutlaka yer verilmelidir. 
Aksi takdirde bu kongre, Namık Kemal Zeybek’in son şovu ve D[y]P’nin jübilesi olur. 
Çok iyi biline!..   
ANADOLU KARTALI dedi ki... 
Şahane bir yazı; Sayın Mustafa Nevruz SINACI 
Lakin Yazınızın sonundaki göndermedeki ( Çok iyi biline!.. ) Artık Partiler üstü ve bu işlere karışmıyor artık ( Kendince ) Ama Halaa BİRBİLEN Sağ kanatta.. Hayırlısı olsun diyelim Türk demokrasisi için... 
Bu Arada Eski genel başkan ERKAN MUMCU da AK Partiye Transfermi oldu ( y-DP ye çelme atmak için )., Yoksa Kendimi Çelme atacak zamanlada görecegiz. Bu Katılım yaptıgı kaçıncı Parti ? Sayamadım.. 
Sayın Mustafa Nevruz SINACI, Siyaset artık Dürüstlükten çok uzaklaştı vede Kirlendi.. Kimin eli Kimin cebinde devri başladı..Malümunuz  İLK Başlatanda AP'yi yıkmak için ECEVİT oldu 11 lerle başladı Vekilllere bakanlık Teklifleri yaparak bu Kirlilik halaa devam ediyor. Bırakalım Bizler Temiz vede DÜRÜST kalalım.., Üzüntümüz.., Ülkemiz de Demokrasimizde kaybediyor..Üzüntümüz.. Ülke ve Türk halkı için verdiğimiz Mücadelelerin bugün bu Zihniyet elinde Heba olmasıdır.. Saygılarımla..26 Ocak 2011 01:18

1 yorum:

ANADOLU KARTALI dedi ki...

Şahane bir yazı; Sayın Mustafa Nevruz SINACI


Lakin Yazınızın sonundaki göndermedeki ( Çok iyi biline!.. ) Artık Partiler üstü ve bu işlere karışmıyor artık( Kendince ) Ama Halaa BİRBİLEN Sag kanatta..Hayırlısı olsun diyelim Türk demokrasisi içinBu Arada Eski genel başkan ERKAN MUMCU da AK Partiye Transfermi oldu ( y-DP ye çelme atmak için )., Yoksa Kendimi Çelme atacak zamanlada görecegiz..Bu Katılım yaptıgı kaçıncı Parti ? Sayamadım..Sayın Mustafa Nevruz SINACISiyaset artık Dürüstlükten çok uzaklaştı vede Kirlendi.. Kimin eli Kimin cebinde devri başladı..

Malümunuz İLK Başlatanda AP yıkmak için ECEVİT oldu 11 lerle başladı Vekilllere bakanlık Teklifleri yaparak bu Kirlilik halaa devam ediyorBırakalım Bizler Temiz vede DÜRÜST kalalım..,Üzüntümüz.., Ülkemiz de Demokrasimizde kaybediyor..

Üzüntümüz..Ülke ve Türk halkı için verdiğimiz Mücadelelerin bugün bu Zihniyet elinde Heba olmasıdır..

Saygılarımla..